KURUMSAL KATILIM

Dünya Saati için bir saat ver, geleceğe zaman kazandır

Kurumsal Katılım

Kurum çalışanları ekip arkadaşlarıyla birlikte veya bireysel olarak Dünya Saati hareketine katılım sağlayabilir. Dünya Saati web sitesindeki adımları takip ederek ve aktiviteleri inceleyerek gezegenimize bir saatlik katkı sunabilirler. Dünya Saati’nin bir parçası olmak için kurum olarak da doğa dostu aktiviteler organize edebilir, eki arkadaşlarınızın katılımını sağlayabilirsiniz. Yemek, fitness, eğlence, yaratıcılık, sürdürülebilirlik ve doğa alanında bir saatlik aktivite organize ederek ekip olarak geleceğe zaman kazandırabilirsiniz.

Dünya Saati’ne hangi kurumlar katılamaz?

Savunma sanayi, tütün, fosil yakıt üretimi, madencilik faaliyetleri, yenilenebilir olmayan enerji üretimi, nükleer enerji yatırımları, CITES-EK1’de bulunan türlerin ticareti ve hayvan testi faaliyetleri bulunan kurumlar Dünya Saati'ne katılamaz.


Dünya Saati’ne katılabilecek kurumlar Dünya Saati iletişiminde şu kuralları gözetmeliler:

- Dünya Saati görsellerinin üstünde değişiklik yapmadan ve logolarını uygulamaksızın, çalışanlarını ve paydaşlarını Dünya Saati’ne katılmaya teşvik edebilir.

- Görsellerin üstüne logo uygulama ya da yeni tasarım yapma hakkı yalnızca kampanya sponsorlarımıza aittir.

- WWF-Türkiye’nin nihai onayı olmadan, dış ve iç iletişim materyali tasarlanmamasını, basın bülteni yayınlanmamasını ve dış iletişim yapılmamasını hassasiyetle rica ederiz.

Dünya Saati görsellerine buradan ulaşabilirsiniz. Kurumlar daha detaylı bilgi için dunyasaati@wwf.org.tr adresine eposta iletebilir.